zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Životní prostředí plné jedů

03.03.2007
Chemické látky
Životní prostředí plné jedů

Možná si myslíte, že doma jste v bezpečí před škodlivými chemickými látkami, a že vaše pracovní prostředí je bezpečné, protože to nařizuje zákon. Ale velmi snadno se můžete v obou případech mýlit.

Škodlivé látky, jedy a životní prostředí

Nedávné výzkumy ukazují, že v běžné domácnosti nebo kanceláři jsme vystaveni až několika stům škodlivých látek. Patří sem prach, kouř a bakterie ve vzduchu, rovněž i nátěry, čistící prostředky, barviva, lepidla, spreje, pesticidy a ředidla, které používáme každý den.

Agentura pro ochranu životního prostředí v USA odhaduje, že škodlivé látky obsažené ve vzduchu uvnitř kancelářských budov a obytných domů jsou ve Spojených státech příčinou tisíce úmrtí následkem rakoviny. Agentura rovněž oznámila, že „znečištění vzduchu v domovech a kancelářích je jednou z nejzávažnějších potenciálních příčin ohrožení zdraví”.

Braňte se jedům a znečištěnému životnímu prostředí - dodejte tělu preparáty z čistě přírodních látek
Mnoho z těchto látek znečišťujících životní prostředí se dostává do našeho těla při dýchání, je absorbováno pokožkou nebo konzumováno v kontaminovaném jídle.

Přátelské rostliny proti jedům

V 80. letech minulého století zjistili vědci z NASA, že některé rostliny dokážou zničit toxické látky vyskytující se hojně ve vzduchu v moderních domácnostech, např. formaldehyd, benzen, trichlorethylen a čpavek. Mezi tyto rostliny patří:

Palma areková (Dypis lutescens)
Palma vějířovitá (Rhapis excelsa)
Chamedorea (Chamaedorea seifrizii)
Fíkus (Ficus elastica)
Zelenec (Chlorophytum elatum vittatum)
Břečťan (Hegera helix)
Trpasličí datlová palma (Phoenix roebelenii)
Potos zlatý (Epipremnum aureum)
Další z přátelských rostlin je kaktus. Pokud je umístěn v blízkosti televize nebo monitoru počítače, má zjevně schopnost částečně pohlcovat elektromagnetické záření.

Čerpáno z Očistné kúry pro zdraví, nakladatelství Ikar

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí