zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cézar má končit pro hluk

01.03.2007
Hluk
Cézar má končit pro hluk

Severní Terasa - Opustit vinárnu Cézar má její majitel Petr Herzina. Podniká v městských prostorách a obvodní radnice mu dala výpověď. On s tím ale nesouhlasí. Tvrdí, že do podniku investoval okolo pěti milionů korun, jenom aby radnici vyhověl, a ty teď přijdou vniveč.

Radim Litterbach, předseda branně bezpečnostního výboru zastupitelstva Severní Terasy, uvedl, že výpověď z nájmu je výsledkem několikaleté anabáze, kdy radnice musela opakovaně řešit stížnosti na hluk z této provozovny.

"Nakonec jsme přihlédli k tomu, že budova nebyla zkolaudována k provozování reprodukované hudby a usnesli jsme se, že navrhneme, aby nájemci byla vypovězena smlouva," vysvětlil předseda výboru.

Tajemník radnice Petr Vlasák potvrdil, že úřad již provozovateli smlouvu vypověděla. "Výpovědní lhůta je šest měsíců. Nájemce sice výpověď odmítl převzít, ale to na věcinic nemění," řekl Vlasák.

Majitel vinárny Cézar Petr Herzina se hodlá bránit s pomocí právníka.

"Budova je sice nezkolaudovaná, ale ne mojí vinou. Navíc jsem kvůli tomu, abych zamezil šíření hluku v nočních hodinách, do vinárny investoval téměř pět milionů korun," zlobí se Herzina.

Tvrdí, že za stížnostmi je jediná osoba, jinak si nikdy nikdo z okolí nestěžoval.

Radnice hodlá dál prostory v budově, v níž sídlí i městská policie, pobočka knihovny a také čistírna, pronajímat. Neodmítá ani podobný provoz, jaký je tady nyní.

"Klidně to může být i restaurace, ale nesmí provozovat hlasitou produkci. Tuto podmínku zakotvíme do smlouvy," doplnil Vlasák.

F. Vlček, J. Hapašová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí