zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Bursík vyvěsí s tibetským vyslancem v pátek tibetskou vlajku

09.03.2007
Obecné
Ministr Bursík vyvěsí s tibetským vyslancem v pátek tibetskou vlajku

Ministr životního prostředí Martin Bursík vyvěsí společně s tibetským vyslancem Kelsangem Gyaltsenem tibetskou vlajku před budovou MŽP v pátek 9. března v 9:00.

 

Ministerstvo životního prostředí se tak připojí ke stovkám českých měst a obcí a několika krajům v celosvětové akci Vlajka pro Tibet, která má vyjádřit solidaritu s úsilím Tibeťanů o respektování jejich lidských a občanských práv a o skutečnou autonomii v rámci Čínské lidové republiky.

 

Akce Vlajka pro Tibet se celosvětově koná 10. března. Jde o připomínku povstání Tibeťanů proti čínské okupaci ve Lhase, ke kterému došlo před 48 lety, tedy devět let poté, co čínská armáda na území Tibetu vstoupila. Podle historických údajů při povstání zahynulo 80 000 Tibeťanů. Porušování lidských a občanských práv v Tibetu světová veřejnost sleduje velmi pozorně i díky aktivitě vedoucího opozičního představitele Tibetu – 14. dalajlámy Tändzina Gjamccha.

 

Akce Vlajka pro Tibet je celosvětovou symbolickou podporou nenásilného odporu Tibetu a jeho obyvatel proti praktikám čínských okupantů. V loňském roce akci podpořilo vyvěšením tibetské vlajky 286 českých a moravských měst a obcí. K dnešnímu dni se tak rozhodlo, kromě MŽP, již 309 obcí a 5 krajů.

 

Ve 13:00 se ministr Bursík rovněž zúčastní tiskové konference, kterou v Poslanecké sněmovně (Sněmovní 4, m. č. 22) pořádá Parlamentní skupina přátel Tibetu.

 

Další informace a kompletní seznam zapojených obcí a krajů najdete na adrese http://www.tibinfo.cz.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí