zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Seminář na téma „Výhody, přínosy a možnosti ekoznačení a propagace ekoznačky“

15.03.2007
EMS
Seminář na téma „Výhody, přínosy a možnosti ekoznačení a propagace ekoznačky“
Tímto tématem se bude zabývat seminář, který pořádá CENIA, česká informační agentura životního prostředí

ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (dále MŽP) ve čtvrtek 22. března 2007 od 9.30 hodin, v budově MŽP, Vršovická 65, Praha 10.

Při agentuře CENIA se problematikou ekoznačení a udílení ekoznaček v České republice zabývá Agentura pro ekologicky šetrné výrobky.

Agentura pro ekologicky šetrné výrobky představí na semináři svou činnost, jejíž prvořadým úkolem je snaha dovést zájemce především z řad výrobců, dovozců či prodejců spotřebního zboží k úspěšnému zakončení hodnotícího procesu pro získání ekoznaček. Tím je slavnostní udělení práva užívat ekoznačku „Ekologicky šetrný výrobek“ garantovanou Ministerstvem životního prostředí, či evropskou ekoznačku „The Flower“ garantovanou Komisí Evropské unie.

„Seminář je určen nejen potenciálním žadatelům o udělení ekoznačky, ale i současným držitelům některé z ekoznaček, stejně tak i široké odborné a laické veřejnosti,“ říká Mgr. Adéla Petrová, vedoucí Agentury pro ekologicky šetrné výrobky, a pokračuje: „Je určen všem, kteří chtějí získat informace z oblasti spotřebitelských trendů a související problematiky životního prostředí.“

Seminář je ideálním způsobem, jak zjistit pravidla získání ekoznačky Evropské unie a/nebo České republiky. Zodpoví na otázky ohledně „uznávání“ ekoznačky České republiky v zahraničí. Dozvíte se, jaké jsou označené výrobky, které firmy je vyrábějí, jak je ekoznačka prezentována veřejnosti, jaké výhody mají její držitelé a jaké služby poskytuje Agentura pro ekologicky šetrné výrobky. Představí projekt, jak se zábavnou formou o ekoznačení učí na více jak 500 školách po celé České republice, představí práci Ministerstva životního prostředí i Komise EU v oblasti podpory certifikovaných výrobků v rámci státní správy a další aktivity.

To, že agentura CENIA a MŽP se rozhodly uspořádat seminář na téma ekoznačení, není náhodou. Ze studie společnosti Deloitte, jedné z nejvýznamnějších poradenských společností, vyplývá, že trendem letošního roku v oblasti technologických oborů bude právě  vývoj produktů a služeb přátelských k životnímu prostředí (Lidové noviny, 19. ledna 2007).

Více informací naleznete v přiložené pozvánce a programu.

V případě Vašeho zájmu se semináře zúčastnit prosíme o potvrzení účasti na níže uvedené adrese, telefonním čísle či e-mailu, a to do 16. března 2007.  

Kontakt:

Mgr. Adéla Petrová

CENIA, česká informační agentura životního prostředí

Kodaňská 10, 100 10  Praha 10

tel.: 267 225 289, e-mail: adela.petrova@cenia.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí