zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha dá opět peníze na údržbu potoků a vodních ploch

15.03.2007
Voda
Praha dá opět peníze na údržbu potoků a vodních ploch

Pražský magistrát dá v první polovině roku přes 40 milionů korun na údržbu potoků a vodních ploch. Obnova čeká například tok Cibulka, Chodovecký a Krůtecký potok a rybník Kančík, informoval dnes novináře magistrát. Celková letošní částka na tyto práce je podobná jako loni, kolem osmi desítek milionů.

"Práce na těchto tocích zahrnují například vyřezávání a pročišťování zarostlých koryt, hubení plevelů, likvidaci skládek, péči o břehové porosty a opevnění břehů a jezů," uvedl radní Petr Štěpánek (Strana zelených). Město také zajišťuje čtyřiadvacetihodinovou službu pro případy havárií. Mezi letošní větší práce bude patřit zpracování projektu na výstavbu devíti měřidel průtoku na Botiči nad hostivařskou přehradou, které budou sloužit v případě povodní. Zlepší se také protipovodňová ochrana u potoka mezi Pražskou ulicí a Kozinovým nábřežím.

Pražský magistrát se stará o 220 kilometrů drobných vodních toků.

Městská rada dnes schválila dotace 1,2 milionu korun pro městskou část Lipence na opravu vodní nádrže a 920.000 korun pro Kolovraty na obnovu deseti veřejných studní. Oprava rozpadající se betonové nádrže začala loni. Veřejné studny v Kolovratech čeká vyčištění a prohloubení. Voda z nich se používá při údržbě hřišť a hřbitova.

Zdroj: www.agris.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí