zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Znečištění Rokytky v metropoli nehrozí

16.03.2007
Havárie
Znečištění Rokytky v metropoli nehrozí

PRAHA: Ve středu dopoledne byl zjištěn u pražského potoka Rokytka výskyt neznámé bílé látky. Po šetření na místě bylo zjištěno, že se jedná o vyplavené zbytky stavebního materiálu z nového potrubí dešťového odvaděče a ekologická havárie nehrozí. Usazené nečistoty odstraní správce toku Lesy hl. m. Prahy během několika hodin.

Podle informace oddělení vodního hospodářství magistrátního odboru ochrany prostředí došlo při vpuštění vody do nově vybudované potrubí k vyplavení zbytků stavebního materiálu, který zachytila zemina za zatím ještě nedokončeným potrubím.

„Místo je ohrazeno, do toku Rokytky se nečistoty nedostaly. O jejich vytěžení se starají pracovníci Lesů hlavního města Prahy,“ konstatoval radní hl. m. Prahy Petr Štěpánek. Vzhledem k tomu, že potrubí je budováno v souvislosti s výstavbou domků v této lokalitě, je třeba podle něj lépe okolí potoka zajistit.

Rokytka je po Vltavě a Berounce největší vodní tok na území Prahy. Celková délka toku je 36,2 km, z toho 31,5 km na území města. Díky likvidaci rozsáhlých průmyslových areálů v oblasti Vysočan se okolí Rokytky mění v oblast vyhledávanou pro bydlení, je zde řada nových sportovních a rekreačních ploch a zároveň oblíbených turistických tras. Podél Rokytky vede cyklostezka spojující širší centrum města s jeho okrajem.


Zdroj: Magistrát hl.m. Prahy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí