zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekty na snižování hluku se mohou znovu utkat v soutěži

19.03.2007
Hluk
Projekty na snižování hluku se mohou znovu utkat v soutěži

Praha - I letos se mohou zájemci ucházet o účast v soutěži Zlatý decibel. V únoru byl v Poslanecké sněmovně při slavnostním předávání cen loňským vítězům vyhlášen zároveň i druhý ročník soutěže. Národní hluková observatoř, která soutěž organizuje, chce stejně jako loni odměnit významné iniciativy týkající se snižování hladiny hluku.

V minulém ročníku soutěžilo šestnáct přihlášených projektů z České republiky, Německa, Dánska a Polska, z toho devět splňovalo kritéria soutěže. Porota hodnotila projekty ve čtyřech kategoriích týkajících se opatření proti hluku ve městech a dopravě, aktivit ve vzdělávání, vývoje nových výrobků či výrobních metod a kvality akustických materiálů.

Tři z vítězných projektů zároveň postoupily do 13. ročníku evropského finále soutěže, které se konalo v listopadu v Paříži. Porota do evropského klání vyslala protihlukový osvětový program Zabiják hluk, protihlukový panel a větroň Glasflugel s pomocným turbínovým motorem.

Projekt Zabiják hluk brněnského zdravotního ústavu chce například informovat o škodlivosti hluku nejen mládež, ale také zaměstnance restaurací a obchodů nebo maminky v domácnosti.

Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí