zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesy ČR zadávaly podle Evropské komise zakázky chybně

23.03.2007
Les
Lesy ČR zadávaly podle Evropské komise zakázky chybně
Státní podnik Lesy ČR postupoval podle Evropské komise chybně při zadávání veřejných zakázek. Pokud Česká republika chybu nenapraví, může záležitost do dvou měsíců skončit u evropského soudu. Stížnost podala do Bruselu společnost CE Wood, která tvrdí, že tendry proběhly v rozporu s evropskými předpisy o zadávání státních zakázek. První zpráva o nesprávnosti tendrů přišla od Evropské komise již v prosinci 2005.

Komise zašle do Česka odůvodněné stanovisko jako poslední varování, než se záležitostí začne zabývat Evropský soudní dvůr po lidská práva. Podle Evropské komise Lesy ČR dosud zcela nesladily své postupy při zadávání veřejných zakázek s pravidly Evropské unie i navzdory závazku, který Česká republika složila po obdržení úředního oznámení.

„Lesy ČR se v tuto dobu již plně řídí zákonem o zadávání veřejných zakázek,“ řekl však mluvčí firmy Tomáš Vyšohlíd. „Až oficiálně obdržíme stanovisko Evropské komise, budeme jej analyzovat,“ dodal.

Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda obdržel v prosinci předloňského roku od Evropské komise dopis, který upozorňoval používání nesprávné definice zadavatele veřejných zakázek v případě tendrů Lesů ČR. Přesto české úřady připustily, že smlouvy vzešlé z neprůhledného výběrového řízení začaly platit.

Tobiáš Tvrdík
Zdroj: Euro

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí