zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Varování ČR kvůli nedodržování směrnice o skládkách odpadů přišlo z EK

27.03.2007
Odpady
Varování ČR kvůli nedodržování směrnice o skládkách odpadů přišlo z EK
 Zástupci Evropské komise jsou nespokojeni s tím, jak Česká republika, Slovensko a dalších 12 členských států unie dodržují evropskou směrnici o skládkách odpadů. Evropská komise proto dnes oznámila, že všem zmíněným zemím poslala varovný dopis. Ten je podle unijních pravidel prvním stupněm sankční procedury, která může skončit u Evropského soudního dvora. České ministerstvo životního prostředí dopis ještě nedostalo.

Komise provedla v zemích EU sérii kontrol a zjistila, že skládkování odpadu má v mnoha státech spoustu nedostatků a je v rozporu s evropskými pravidly. Kontrolu v Česku provedla komise loni.

České ministerstvo životního prostředí sice varovný dopis ještě nedostalo, náměstek ministra Jan Dusík si nicméně myslí, že vážného pochybení se stát nedopustil. "Vysvětlovali jsme řadu výhrad, konečné stanovisko Bruselu jsme ale zatím neobdrželi," řekl. Mezi výtkami, které ministerstvo v průběhu kontroly vyvracelo, byla podle něj například stížnost na chybějící vyhlášku, která už ale existuje.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí