zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třídění odpadů v Hanoji

30.03.2007
Obecné
Odpady
Třídění odpadů v Hanoji
Experiment bude proveden ve 4 městských čtvrtích před tím, než bude rozšířen do dalších oblastí Hanoje.
11. března oficiálně měl začítl projekt 3R japonské agentury JICA, který je zaměřen na minimalizaci odpadů a má širokou podporu japonské veřejnosti. Tento projekt podle představitele vládní agentury URENCO v Hanoji dobře doplňuje třídící programy organického odpadu, které vedou ke zlepšení managementu a zpracování odpadů  v Hanoji.
Na základě iniciativy budou odpad třídit domácnosti ve 4 čtvrtích (Hoan Kiem, Hai Ba Trung, Ba Dinh, Dong Da) a to na organickou složku (jako je zelenina, ovoce, zbytky jídel) a neorganickou složku (láhve, kovy, stavební materiály apod.) před tím, než je vytříděné vyzvednou zaměstnanci úklidových služeb. A místo toho, aby tyto odpady byly spáleny, budou použity např. při chovu prasat nebo výrobě hnojiv.
Celkové investiční náklady 3R projektu činí 49,5 miliardy VND, z kterých 48 miliard pochází od japonské vlády. Japonští odborníci pracují na projektu ve Vietnamu od počátku prosince 2006.
URENCO od roku 2002 rozdává domácnostem v čtvrti Phan Chu Trinh plastové pytle na tříděný odpad, ale tato metoda není efektivní. Představitelé JICA poukazují na hledání nové a lepší metody, která by lépe vyhovovala zvykům Vietnamců. Také zdůrazňují potřebu vytvořit strategické a komplexní plány, které by zajistily zlepšení systému sběru tuhých odpadů ve městě.
12. února 2007 Lidový výbor v Hanoi odsouhlasil iniciativu 3R a požádal Oddělení pro plánování a investice, aby spolupracovalo s japonskou vládou na završení veškerých procedur, které mohou Hanoji pomoci obdržet jeden zvedač o kapacitě 2,5 tuny pro využití v podniku, kde se odpady zpracovávají. V současné době je podnik závislý na manuální práci, a proto japonští odborníci doporučili Hanoji požádat JICA o sponzorování jednoho zvedače. ZDROJ:www.waste-viet.com
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí