zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hnutí DUHA má nového ředitele

03.04.2007
Obecné
Hnutí DUHA má nového ředitele

Novým ředitelem Hnutí DUHA se stal Petr Machálek. Rada přední české ekologické organizace jej jmenovala do čela národní kanceláře, která sídlí v Brně.

Petr Machálek v Hnutí DUHA s krátkou přestávkou pracuje od roku 2001, naposledy zastával funkci finančního ředitele. Externě pracoval i pro další české neziskové organizace, kde se podílel na  prosazování demokracie a lidských práv.

Hnutí DUHA v několika programech usiluje o řešení hlavních českých ekologických problémů: lepší recyklaci odpadů, rozvoj čisté energetiky, zdravou péči o lesy nebo rozvoj trhu s biopotravinami z ekologického zemědělství. Účinná opatření prosazuje do zákonů i do každodenní praxe průmyslu a úřadů. Zároveň praktickými radami pomáhá spotřebitelům a domácnostem. Přibližně třicet pracovníků národní kanceláře doplňuje řada dobrovolníků. Prostředky na svoji práci získává z drobných příspěvků veřejnosti a z grantů různých nadací.

Kateřina Kotásková, předsedkyně Hnutí DUHA, řekla:

„Věřím, že pod Petrovým vedením bude Hnutí DUHA pokračovat ve své úspěšné práci ke zlepšení prostředí k životu každého z nás. Navíc Petrovy zkušenosti nabyté právě v Hnutí DUHA i organizační schopnosti jsou zárukou, že bude dobrým šéfem pro své kolegy a výborným lídrem celé organizace.“
 
Petr Machálek řekl:

„Podle mne je Hnutí DUHA nejúspěšnější českou ekologickou organizací. Kombinace promyšlené strategie, dobrého odborného zázemí a mobilizace veřejnosti přináší konkrétní výsledky – jen v poslední době jsme například pomohli prosadit zákon o podpoře obnovitelných zdrojů energie nebo lepší péči o národní park na Šumavě. Vedení jedné z předních českých neziskových organizací je pro mě velkou osobní výzvou a současně závazkem.“


Kontakt:      

Petr Machálek, telefon 545 214 431, 777 308 113, email petr.machalek@hnutiduha.cz

Kateřina Kotásková, telefon 603 385 917, email katerina.kotaskova@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí