zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Knauf Insulation odkoupila společnost Heraklith - skupinu výrobců izolačních materiálů

02.04.2007
Energie
Knauf Insulation odkoupila společnost Heraklith - skupinu výrobců izolačních materiálů

Společnost Knauf Insulation oznámila převzetí skupiny výrobců izolačních materiálů Heraklith v hodnotě 230 milionů EUR. Transakce se týká mj. společností Izomat, Termo a Termika, které působí zejména ve střední a východní Evropě.

Pro Knauf Insulation znamená koupě důležitý krok na cestě k prvenství mezi dodavateli izolačních výrobků na rostoucím východoevropském trhu. Podle generálního ředitele Knauf Insulation Tonyho Robsona „získá společnost Knauf Insulation nákupem skupiny Heraklith zkušenosti s novými trhy, aplikacemi a prodejními kanály a dále převezme zavedené produktové značky a moderní výrobní zařízení. Podnikové zázemí skupiny Heraklith doplní stávající investice do izolací, které vynakládá Knauf Insulation, avšak půjde nadále o samostatné provozy.“

Společnost Knauf Insulation je nejrychleji rostoucím výrobcem izolací na světě. Její výrobky zahrnují minerální vlnu ze skleněných vláken, kamennou vlnu, extrudovaný polystyren, expandovaný polystyren a dřevěnou vlnu. V květnu 2006 zahájila společnost Knauf Insulation v České Republice výrobu izolací ze skelné vlny ve svém novém „megazávodě“ v hodnotě 90 milionů eur v Krupce u Teplic. Výstavba další továrny na výrobu izolací ze skelné vlny nedaleko Moskvy bude zahájena na počátku roku 2007. Zákonná nařízení ke zlepšení energetické účinnosti budov a prohlubující se povědomí spotřebitelů o výhodách izolací zvyšují poptávku po výrobcích společnosti Knauf Insulation po celé Evropě.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí