zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na 5. dubna je vyhlášen Den proti hluku

04.04.2007
Hluk
Na 5. dubna je vyhlášen Den proti hluku
Praha - Hudebně ekologické sdružení při České hudební společnosti připomíná 5. duben jako Den proti hluku. Iniciativa má návaznost na obdobnou mezinárodní aktivitu International Noise Awareness Day, jež má přispět k tomu, aby se lidé zamýšleli nad negativními dopady a škodlivostí hluku. Mezinárodní den uvědomění si hluku je vyhlášen podvanácté a letos bude spojen s datem 25. dubna.

České hudebně ekologické sdružení chce získávat maximum informací o působení hluku na populaci a osvětovou činností se snaží upozorňovat zejména na nebezpečí neustálého zvyšování takzvaného akustického smogu, k němuž patří i nedobrovolně poslouchaná hudba.

"Stále platí základní definice hluku: Je to souhrn všech zvuků, které nás obtěžují," informoval ČTK Jan Stěnička, který stojí za českou iniciativou. "Ticho se stalo luxusem," dodal. Snížení hluku podle něj stojí velké peníze. "Pouze jeden druh hluku lze jednoduše vypnout, a to ihned a zadarmo. Jde o hudební hluk, který je nám vnucován nechtěným poslechem hudby na veřejnosti i v soukromí. Je to hudba z rozhlasu a televize, z reklam, z obchodů, diskoték a tak dále," připomněl.

Aby se široká veřejnost dozvěděla o tomto dni, žádají aktivisté o spolupráci pražský magistrát, pracovníky televizních a rozhlasových stanic, učitele či vychovatele.

Členové hudebně ekologického sdružení HUDEKOS - akustici, hudebníci, lékaři, učitelé a psychologové - připravují v té souvislosti přednášky a články, pomáhají pedagogům a radí, jak se chránit proti hluku.
Petr Veber
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí