zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Mostě přestanou lidé od července platit za likvidaci odpadu

06.04.2007
Odpady
V Mostě přestanou lidé od července platit za likvidaci odpadu

Most -- Obyvatelé severočeského Mostu budou mít od 1. července zdarma svoz a likvidaci komunálního odpadu. Dosud každý občan platil 41 korun měsíčně. Pokles příjmů města o zhruba 16,5 milionu korun je už zahrnut v rozpočtu na letošní rok, jehož návrh mostečtí zastupitelé schválili minulý týden. ČTK o tom dnes informovala mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

"Zrušením poplatku ušetří například čtyřčlenná rodina ročně 1968 korun," uvedla Sedláčková. Radní už dříve rozhodli i o tom, že od září budou školáci od šesti do 15 let jezdit po městě v autobusech a tramvajích zdarma. Bonus platí během školního roku, tedy s výjimkou července a srpna.

Zrušením poplatků plní předvolební sliby Sdružení Mostečané Mostu, jehož kandidáti dostali v loňských říjnových komunálních volbách nejvíce hlasů. Sdružení vytvořilo koalici s KSČM. Její snahou je i snížit cenu za teplo a teplou užitkovou vodu.

Postup vedení města kritizují opoziční zastupitelé za ODS a ČSSD. Poukazují na to, že zrušením poplatků za svoz a likvidaci odpadu přijde Most s více než 67 000 obyvateli ročně o více než 33 milionů korun, které mohly být využity na financování investičních a rozvojových akcí.

V Ústeckém kraji zajišťuje odvoz a likvidaci odpadu zdarma už několik let radnice v Teplicích a od začátku letošního roku neplatí ani obyvatelé Dubí na Teplicku.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí