zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město chce prodat své lesy, podle starosty je nepotřebuje

18.04.2007
Les
Město chce prodat své lesy, podle starosty je nepotřebuje

Rada města navrhla zastupitelstvu, aby rozhodlo o prodeji části lesní půdy, patřící městu. Jde o pozemky v katastrálních územích Louny (134 969 m2), Nečichy (10 717 m2) a Raná (24 461 m2).

Novým vlastníkem by se stal stát - lépe řečeno Lesy České republiky s.p. se sídlem v Hradci Králové. Celková výměra nabízených lesů je 170 147 m2.

Podle písemného vyjádření starosty Kernera nejde o žádné lesy, ale o pruhy lesní půdy, které jsou prostřídány s pruhy jiných vlastníků. Majetkové sloučení může podle něho vést k podstatnému zvýšení kvality péče o dané území.

Dále si starosta myslí, že město porosty nepotřebuje, ani pro něho neplní žádnou funkci. Pokud jde o rekreační funkci, tu budou daleko lépe plnit kvalifikovaně spravované a udržované lesy, které jsou i tak ze zákona volně přístupné.

Třetím důvodem jsou podle hlavy města zbytečné výdaje na správu lesní půdy. Domluvená cena s nabyvatelem je 500 000 Kč. Do správy pozemky převezmou střediska v Žatci a Litoměřicích. Městu zůstane ještě asi 8 hektarů lesní půdy na Mělcích a kolem 5 hektarů lesa v Brlohu.

Lounský Press

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí