zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová Databáze českých environmentálních technologií a služeb

17.04.2007
Obecné
Nová Databáze českých environmentálních technologií a služeb
Vážená paní, vážený pane,

obracím se na Vás jménem ředitele odboru rozvojové a projektové spolupráce Ing. Michala Pastvinského s následující nabídkou:

Ministerstvo životního prostředí zaznamenalo v poslední době zvýšený zájem o české environmentální technologie a služby ve třetích zemích mimo EU, zejména rozvojových. Tento zájem byl zjištěn v rámci aktivní zahraniční rozvojové spolupráce, z informací získaných ze zastupitelských úřadů ČR a dalších institucí v těchto zemích, a také ze zpráv o prosazování obchodně ekonomických zájmů České republiky v zahraničí vypracovaných Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Z uvedeného důvodu Ministerstvo již v roce 2004 vytvořilo Seznam firem poskytujících služby v oblasti environmentálních technologií. V současné době dochází k novelizaci a aktualizaci této databáze.

Nová Databáze českých environmentálních technologií a služeb (dále jen Databáze ČETS) bude nabízena nejen našim zahraničním partnerům, ale bude také využita jako základní informační materiál pro prezentaci při veletržních a výstavních akcích a při aktivitách navazujících na zahraniční rozvojovou spolupráci ČR v oblasti životního prostředí.

Domníváme se, že Vaše organizace by mohla využít Databáze ČETS pro prezentace environmentálních technologií a služeb, kterými disponujete. Pokud budete mít zájem o tuto bezúplatnou spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, potom Vás žádám o vyplnění přiloženého Prohlášení, které především zajišťuje odpovědnost poskytovatele ČETS za správnost údajů, za oprávnění nakládání s ČETS a za jejich každoroční aktualizaci. Prohlášení také poskytuje oprávnění Ministerstvu životního prostředí a případně dalším  institucím k nabídce ČETS do zahraničí. Prohlášení podepsané statutárním zástupcem Vaší organizace zašlete dopisem nebo faxem na adresu:

Ministerstvo životního prostředí
odbor rozvojové a projektové spolupráce
Vršovická 65
100 10  Praha 10
fax: 267 311 949

Pro případné dotazy uvádíme také kontaktní osobu: Mgr. Ondřej Wagner, telefon: 267 122 750 a e-maily: wagner@env.cz a cets@env.cz.

Formulář pro nový záznam technologií a služeb, které si budete přát nabízet do zahraničí, najdete na internetových stránkách MŽP: www.env.cz, pokud prohlížeč umožňuje zobrazování Java appletu. V opačném případě je potřeba z adresy www.java.com stáhnout doplněk.

 Databáze ČETS je  od 1. března 2007 umístěna na české i anglické webové stránce Ministerstva životního prostředí a to na úvodní stránce ve sloupci „Doporučujeme/TIPS“, a v rubrice „Zahraniční vztahy/EU/Zahraniční rozvojová spolupráce“.

Přikládáme také Informaci pro organizace týkající se postupu Ministerstva životního prostředí při prezentaci českých environmentálních technologií a služeb v zahraničí.

Dodávám, že k dnešnímu dni je v této Databázi je 62 českých firem a že o tuto databázi mají zájem také zahraniční společnosti, které v České republice hledají partnery pro spolupráci v oblasti životního prostředí.

Zároveň bychom účastníky Databáze ČETS informovali o zahraničních veletrzích, výstavách a jiných akcí v oblasti ochrany životního prostředí.

Těším se na spolupráci a jsem s pozdravem


Mgr. Ondřej Wagner
odbor rozvojové a projektové spolupráce MŽP
telefon: 267 122 750
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
3
11. 2020
3-6.11.2020 - Veletrh, výstava
Rimini
INISOFT s.r.o.
10
11. 2020
10.11.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
CHEMELEONI s.r.o.
11
11. 2020
11-12.11.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
INISOFT s.r.o.
11
11. 2020
11.11.2020 - Seminář, školení
Brno, Aps s.r.o.
24
11. 2020
24.11.2020 - Seminář, školení
Sál Tribun - hotel Tristar
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí