zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výtvarná soutěž Mladí tvůrci pro Dunaj začala již počtvrté na Den Země

24.04.2007
Voda
Výtvarná soutěž  Mladí tvůrci pro Dunaj začala již počtvrté na Den Země

Ministerstvo životního prostředí spolu s Ministerstvem zemědělství a státním podnikem Povodí Moravy, českými zástupci v Mezinárodní komisi pro ochranu Dunaje  (MKOD) vyhlašuje k letošnímu Dni Země již 4. ročník mezinárodní výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj. V České republice je jejím organizátorem  občanské sdružení Unie pro řeku Moravu. Tématem soutěže je kultura v povodí Dunaje s orientací na ochranu vod a životního prostředí.

Soutěže se mohou účastnit tříčlenné týmy žáků či studentů základních a středních škol nebo jiných vzdělávacích zařízení, kteří trvale žijí v povodí řeky Dunaje (patří sem Morava, vlévající se do Dunaje, a její přítoky), případně navštíví v soutěžním období některou z řek povodí Dunaje a vytvoří zde prostorové výtvarné dílo inspirované řekou, její faunou a jejím bezprostředním okolím, např.  plastiky, mozaiky nebo koláže z přírodního materiálu jako jsou kameny, oblázky, hlína, naplavené dřevo, rákos, suché trávy a květiny aj.

Fotografii práce je třeba zaslat na adresu organizátora do 5. června 2007. Na základě došlých fotografií vybere komise, složená ze zástupců vyhlašovatelů, organizátorů a výtvarníka, do Dne Dunaje (29. června) nejzdařilejší práce, stanoví vítěze národního vítěze  a pořadí na dalších místech k udělení věcných cen.

Vítězná soutěžní práce bude odeslána do mezinárodní soutěže, kde budou zastoupeny všechny státy na jejichž území zasahuje  povodí Dunaje a zúčastní se  dvoudenní akce na které bude vyhlášen i hlavní vítěz. Setkání se uskuteční v některé z podunajských zemí. Hlavní cenou české části soutěže je výlet do Rakouska, kde se  autoři nejúspěšnějších prací budou moci seznámit s Dunajem přímo.

Všem oceněným v české části soutěže budou ceny slavnostně předány v rámci festivalu TSTTT 2007, který proběhne koncem listopadu v Uherském Hradišti.

Další informace:

www.danubeday.org

www.uprm.cz

www.icpdr.org

Kontakt na organizátora soutěže:

Unie pro řeku Moravu

Panská 9

602 00 Brno

e-mail: unie.rekamorava@ecn.cz

 

Další kontakty:

Lukáš Krejčí, Unie pro řeku Moravu, tel.: 545 210 394, krejcilukas@atlas.cz

Doubravka Nedvědová, odbor ochrany vod MŽP, tel.: 267 122 166,
Doubravka_Nedvedova@env.cz,

Marta Nováková, oddělení propagace MŽP, tel.: 267 122 294, Marta_Novakova@env.cz
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí