zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sanace skládky na obchvatu Frýdku-Místku za 300 mil. Kč

24.04.2007
Odpady
Geologie
Sanace skládky na obchvatu Frýdku-Místku za 300 mil. Kč


OSTRAVA - Likvidace skládky na trase budoucího obchvatu Frýdku-Místku, který je důležitý také pro budovanou automobilku Hyundai v Nošovicích, má stát zhruba 300 milionů korun. Jde o starou ekologickou zátěž po Válcovnách plechu, takže sanační práce bude hradit stát

Podle náměstka frýdecko-místecké primátorky Michala Pobuckého vychází cena z projektu sanace a rekultivace skládky, kterou již schválily ministerstva životního prostředí i financí. Ministerstvo financí nyní připravuje výběrové řízení na firmu, která likvidaci zajistí.

Ze skládky bude nutné odvézt desetitisíce tun nebezpečných odpadů. "Je tam neřízená skládka průmyslových odpadů v objemu 32.690 kubíků, řízená skládka 4450 kubíků a skládka inertního materiálu kolem osmi tisíc kubíků. Dále tam jsou odpadní dehty, neutralizační kaly, kontaminované zeminy, stavební suť a další odpad," popsal Pobucký.

Sanace a rekultivace by měla trvat více než tři roky. Obchvat města by se mohl stavět současně, zahájení stavby silnice však oddálí zrušené územní rozhodnutí. Samotná stavba obchvatu, která si vyžádá zhruba 3,5 miliardy korun, má trvat asi tři roky.

http://www.denik.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí