zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pylové zpravodajství: dominuje bříza, habr a jasan

27.04.2007
Ovzduší
Příroda
Pylové zpravodajství: dominuje bříza, habr a jasan

V uplynulém týdnu se naplno rozběhla pylová sezona břízy. Koncentrace jejího pylu se ale stále držela na nízké úrovni. Přibylo pylových zrn jasanu, habru, vrby a jilmu. Často se také objevovala pylová zrna topolu, která ale mají poměrně krátkou životnost a rychle praskají. 

Nejpočetnější zastoupení měl opět pyl habru, který zkříženě reaguje s břízou. Sezona habru je letos podle odborníků překvapivě silná.

"Pro nejbližší období očekáváme stále plnou sezónu břízy a jasanu. Pozvolna bude ubývat pylu habru, vrby a topolu. Naopak poroste množství pylu dubu a mohou se už objevovat i jehličnany. Kvetoucí pampelišky jsou pro alergiky pouze malým nebezpečím, jejich pyl je totiž těžký a drží se spíše při zemi," upřesnila mluvčí Nemocnice Třinec Lenka Franková.

Pylové zpravodajství připravujeme ve spolupráci s Nemocnicí Třinec a nabízíme vám ho v našich zprávách pravidelně každou středu ve 12:00 a 15:00 hodin. Tentýž den ho do vysílání zařazujeme jako součást vstupu s meteorology v 17:20. Každou středu naleznete aktuální informace také na naší internetové stránce.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí