zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Upozornění pro žadatele o podporu z agroenvironmentálních opatření

30.04.2007
Zemědělství
Upozornění pro žadatele o podporu z agroenvironmentálních opatření

Pozemkový fond aktualizuje své metodické pokyny pro uzavírání pětiletých smluv v rámci Programu rozvoje venkova pro období let 2007 až 2013.

Prezidium Pozemkového fondu ČR dnes rozhodlo, že zemědělci, kteří hospodaří na státní půdě a letos při zařazení do programu agroenvironmentální opatření uzavírají pětileté závazky na hospodaření, budou za tyto pozemky platit nájemné ve výši 2,4 procenta z průměrné ceny pozemku podle platné vyhlášky.

Tato informace se týká zájemců, kteří s Pozemkovým fondem ČR uzavřou speciální nájemní smlouvy na dobu určitou na pozemky, u nichž žádají o zařazení do agroenvironmentálních opatření podle nařízení vlády č. 79/2007 Sb., o podmínkách provádění agroenvironmentálních opatření. Smlouvy budou uzavírány na základě oprávněné žádosti potvrzené příslušnou zemědělskou agenturou a pozemkovým úřadem.

Žádosti o podporu z tzv. agroenvironmentálních opatření mohou zájemci podávat do 15. května. Mezi zmíněná opatření patří ekologické zemědělství, integrovaná produkce ovoce, révy vinné a nově také zeleniny, dále ošetřování travních porostů, zatravňování půdy, pěstování meziplodin a biopásy.

Zdroj: MZE ČR

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí