zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Databáze ekologického stavitelství vznikne v Česku

30.04.2007
Obecné
Databáze ekologického stavitelství vznikne v Česku
V Česku vznikne kancelář pro radu permakultury. Rozhodla o tom Evropská rada permakultury, což je sdružení, organizující sběr a šíření informací o ekologickém stavitelství, návrhu designu ekosystémů a o tom, jak dnešní člověk může žít, aniž by ničil životní prostředí kolem sebe.

„O možnost založit kancelář zde v Česku jsme usilovali už dlouho. Jsem ráda, že se to nakonec povedlo,“ říká její zakladatelka a členka Evropské rady permakultury Pavla Sedláčková.

Název sdružení vychází ze spojení permanent culture, tedy udržitelné kultury. Poskytuje informace o tom, jak se budují samostatně fungující ekosystémy, ať už jde o zahrady nebo větší plochy třeba městských parků.

„Klíčové je to, že takový ekosystém pracuje pouze s minimálními zásahy člověka,“ říká Sedláčková. V české kanceláři najdou zájemci všechny dostupné informace a kontakty z databáze ekologických organizací na majitele už dříve dokončených projektů ekosystémů. Kancelář budou financovat nejdříve peníze z fondů Evropské unie.

„Jsme evropskou organizací, proto žádáme o granty Evropu. Během tří let ale chceme být finančně soběstační. Budeme pořádat kurzy, ať už základní víkendové, nebo čtrnáctidenní designérské, na nichž se lidé naučí vytvořit komplexní návrh ekosystému svého pozemku,“ dodala Sedláčková.

Karel Zaoral
Zdroj: Euro

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí