zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové turistické balíčky pro obyvatele a návštěvníky Moravského krasu

02.05.2007
Příroda
Nové turistické balíčky pro obyvatele a návštěvníky Moravského krasu

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Ponikva v Blansku připravila pro obyvatele a návštěvníky Moravského krasu malé překvapení - vlastivědné vycházky.

První z celé série vycházek začne v sobotu 5.5.2007 v 9.15 u větrného mlýna v Rudici. Bude to  vlastivědná vycházka v okolí s názvem Krasové útvary Rudické plošiny. Procházkou vás bude provázet a odborný výklad podá pan RNDr. Ivan Balák.

Celkem 21 vycházek proběhne o sobotách v měsících květnu až září. Tuto řadu vycházek připravila se svými partnery Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Ponikva, jenž působí od roku 2005 v regionu Moravský kras a okolí. Vycházky proběhnou pro zájemce zdarma v rámci projektů podporovaných z Evropského sociálního fondu. ZO ČSOP  Ponikva  nimi navazuje na loňský úspěšný  projekt Střediska ekologické výchovy Rychta Krásensko, pracoviště Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání v Brně.

O vycházkách se dozvědí návštěvníci Moravského krasu a obyvatelé okresů Brna, Blanska a Vyškova z připraveného letáčku, jenž bude distribuován do všech informačních středisek, škol, knihoven, na městské a obecní úřady. Součástí informací budou i vhodné spoje IDS JMK z Brna, Blanska, Vyškova nebo Boskovic.

Následující vycházka bude 12.5.2007 v rámci  Dne Parků. Budou to malé botanické vycházky  v průběhu celého dne v Josefovském údolí / srazy u Staré huti a u Býčí skály/  a v ranních hodinách exkurze  Ptáci krasových žlebů – sraz v 8.00 u Skalního Mlýna.

Aktuální informace můžete získat i na webu www.ponikva.org. Další novinkou budou exkurze na koňských spřeženích v centrální části Moravského krasu.

Kontaktní osoba : Petr Revenda

Telefon : 603 268 562

e-mail : ponikva@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí