zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž o nejlepší stavby vodního hospodářství

07.05.2007
Voda
Soutěž o nejlepší stavby vodního hospodářství
Soutěž, jejímž cílem je seznámit odbornou i širokou veřejnost s úrovní vodohospodářských projektů realizovaných České republice, vyhlásil Svaz vodního hospodářství ČR spolu se Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR pod garancí ministerstev zemědělství a životního prostředí. Do soutěžního klání se mohly přihlásit vodohospodářské stavby nebo jejich ucelené části realizované na území ČR, u kterých bylo povoleno užívání stavby kolaudačním rozhodnutím v období od ledna do prosince 2006. Nominovaná vodohospodářská díla 2006 představí návštěvníkům veletrhu výstava v pavilonu C. Oceněné stavby budou slavnostně vyhlášeny 30. května na slavnostním večeru v rámci Ekologických veletrhů Brno.

Přihlášené stavby jsou posuzovány komplexně z hlediska jejich koncepčního, konstrukčního a architektonického řešení, k hodnotícím kritériím patří vodohospodářské účinky, technické a ekonomické parametry, účinky pro ochranu životního prostředí, funkčnost a spolehlivost provozu i využití nových technologií a postupů.

Stavby ucházející se o titul „nejlepší“ jsou zařazeny do kategorií Stavby pro zásobování pitnou vodou, odvádění a čištění odpadních vod nebo Stavby sloužící k umělému vzdouvání, zadržování a usměrňování povrchových vod, ochraně před škodlivými účinky vod, úpravě vodních poměrů nebo k jiným účelům sledovaným zákonem o vodách. V každé z kategorií jsou stavby rozděleny podle výše investičních nákladů - do 50ti mil. Kč a nad 50 mil. Kč.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí