zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Ekologické veletrhy je už přihlášeno 323 firem

09.05.2007
Obecné
Na Ekologické veletrhy je už přihlášeno 323 firem
Necelý měsíc zbývá do zahájení Ekologických veletrhů Brno, které tvoří dvě významné akce- mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-Kanalizace (VOD-KA) a mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO. Toto spojení mělo premiéru loni v květnu a zahájilo novou etapu Ekologických veletrhů v Brně.

Organizátoři předpokládají, že i letošní třináctý ročník bude úspěšný, v současnosti je už přihlášeno celkem 323 vystavovatelů ze 12 zemí (ČR, Slovensko,….), přičemž 16 procent tvoří noví vystavovatelé. Pro srovnání se na loňském ročníku prezentovalo 302 vystavujících firem z deseti zemí na 11 019 metrů čtverečních čisté výstavní plochy.

Vodní hospodářství, odpadové hospodářství a technologie na ochranu životního prostředí se řadí mezi problematiku, která zaměstnává nejen ministerské úředníky, ale především se týká pracovníků státní správy a samosprávy, starostů malých i velkých měst a obcí. „Neustále hledáme nové okruhy návštěvníků, které by mohly být pro naše vystavovatele zajímavé. Jsme si vědomi toho, jak důležité je podchytit osoby, které rozhodují o investicích do vodního hospodářství a životního prostředí, v rámci jednotlivých firem, ministerstev, krajských a městských úřadů,“ řekla manažerka Ekologických veletrhů Jana Ostrá. Cílem je soustředit na jednom místě starosty měst a obcí, projektanty, architekty, provozovatele ČOV, výrobce a obchodníky, konzultantské a poradenské firmy, provozovatele skládek, spaloven odpadů i stavební firmy.

Vedle pavilonu B a D se nově otevřou prostory pavilonu C, podstatně větší bude nabídka v oborech Úprava a čištění odpadních vod, Bezvýkopová technologie a Zpracování a využití odpadů. Veletrhy Brno a. s. věnuje velkou pozornost mediální podpoře a v tomto směru rozšířila komunikační kampaň o nové odborné a technické tituly s cílem oslovit další okruhy odborníků. Úzce spolupracuje také s denním tiskem a předními internetovými portály, které se problematice ekologie věnují. K hlavním mediálním partnerům patří deník Právo, Rádio Impuls, Moderní obec, server Enviweb a další.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí