zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

BIOfest (nejen) s Gaiou Mesiah

12.05.2007
Zemědělství
BIOfest (nejen) s Gaiou Mesiah

Staré město pod Sněžníkem (mrk). -  Celodenní defilé  kapel Gaia Mesiah, Volant , S.P.S. , Pod Černý vrch , Boron , Imodium, Senzace príštího léta,  Dukla vozovna a dalších nabídne v  severním cípu  Olomouckého kraje jejich příznivcům první staroměstský BIOfest - s ambicemi na zrod tradice. První červnovou sobotu (2.6.) se tu skupiny pověstné zvláště osobitým projevem i jejich posluchači potkají i s lidmi z ekologických sdružení, o jejichž nasazení i působení u nás lze možná říci úplně totéž.    

„Hlavní idea festivalu, který zde v regionu, ale i možná v ČR chyběl, je prostá: BIOpotraviny jsou pro všechny a není nutné je spojovat jen s vybranou skupinou lidí, což plati jak pro muziku, kterou tu chceme představit, tak pro konání těch, kdo se snaží neškodit prostředí kolem nás,“ říká iniciátor akce Martin Hutař, ředitel tamní obchodní společnosti PRO-BIO – největšího výrobce a zpracovatele potravin z ekofarem u nás. A dodává: “Myšlenka festivalu pro mladší publikum vznikla návazně  s BIOSLAVNOSTMI, které  u nás – spíše pro rodiny a nejširší veřejnost - pořádáme v červenci (letos 14.7.) pro ty, kdo fandí jak dobré muzice, tak zdravější výživě a odpovědnějšímu životnímu stylu. U BIOfestu zaměřeného na rock a punk vycházíme z toho, že každý, kdo hraje trochu alternativní hudbu nebo cokoli hájí či prosazuje v ekologii má k BIO blízko a tak trochu BIO  i žije – byť to třeba sám  ještě tak nebere…“ 

Festival se koná v parkovém areálu společnosti PRO-BIO a pořadatelská organizace ho sobě i regionu  dává tak trochu i jako dárek k 15 letům existence firmy. Chybět nebudou ani hosté z ekologických organizací jako jsou Greenpeace, Děti Země Brno (vyhlašovatelé ceny Ropák),  v  jejichž aktivitách se letos rovněž 15leté jubileum objevuje, dále Liga ekologických alternativ, sdružení Konopa  a další. Biopotraviny  nemají chybět v rámci občerstvení, pro zainteresované školy  či skupiny jsou připraveny návazné exkurze po provozech a ekofarmách v okolí, na čekané jsou výstava fotografií i filmové projekce.

 (info k hudebnímu programu biofest@email.cz a  777 935 191, k doprovodnému na tel. 723 573738)
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí