zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Energetická účinnost

10.05.2007
Energie
Energetická účinnost
Ekonomická mise Francouzského velvyslanectví v České republice a francouzská exportní agentura Ubifrance ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem životního prostředí a Českou energetickou agenturou pořádají ve dnech 31. května a 1. června 2007 v Praze, v hotelu Dorint Don Giovanni Česko-francouzskou konferenci o energetické účinnosti věnovanou tématu "Zajištění energetické bezpečnosti zvýšením energetické účinnosti a využíváním obnovitelných zdrojů energie".

Energetická účinnost spolu s využíváním obnovitelných zdrojů energie je jednou z priorit České republiky v oblasti energetiky a má přímý vliv na energetickou nezávislost a udržitelný rozvoj. Na podporu projektů zvyšujících energetickou účinnost a využití obnovitelných zdrojů energie bude možné získat finanční prostředky z fondů Evropské unie.

Náplní této konference je představení české a francouzské energetické politiky zástupcům místních samospráv a rovněž českým a francouzským podnikům působícím v energetice. Dále zde budou představeny možnosti financování projektů zaměřených na energetickou účinnost a obnovitelné zdroje z prostředků strukturálních fondů, v rámci partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP) nebo prostřednictvím firem energetických služeb (ESCO) a dalších.

Tématicky oddělené diskusní skupiny umožní českým a francouzským účastníkům vzájemně projednat své zkušenosti s energetickou účinností ve stavebnictví, v dopravě nebo v průmyslu či energetice obecně, a také možnosti využití obnovitelných zdrojů.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí