zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oceánografické odpoledne na Ostravské univerzitě

10.05.2007
Voda
Příroda
Oceánografické odpoledne na Ostravské univerzitě

Ostravská univerzita bude ve čtvrtek 17. května místem, kam jistě zamíří nejrůznější milovníci potápění, mořské flóry a fauny a oceánů vůbec. Koná se tu totiž v rámci cyklu přednášek o výzkumech oceánu a současných aktivitách českých badatelů vůbec první „Oceánografické odpoledne“ v ČR. V krátké sérii volných prezentací k tématu „Česká republika a výzkum moří“ vystoupí vědci z českých univerzit a výzkumných ústavů, kteří v oblastech biologie, geografie i fyzikálních věd přispívají k poznání této pro nás stále exotické a přitažlivé části naší planety.

 

„Oceánografické odpoledne“ bude zahájeno ve 13:00 v budově Ostravské univerzity ve Slezské Ostravě, Chittussiho 10.

 

Přednášky budou volně přístupné i širší veřejnosti. Posluchači se dozvědí o vědeckém odvětví oceánografie či o přírodovědných aktivitách našich univerzit v odkrývání tajemství života v polárních i tropických mořích. Nahlédnou ale i do neobvyklých prostředí zdánlivě již dobře známého Jadranu. Nebudou chybět ani epizody o vědou neplánovaných setkáních s velkým žralokem nebo obřím ploutvonožcem.

 

Oceánografické odpoledne porádá Katedra biologie a ekologie PřF Ostravské univerzity ve spoluprácí s Českým národním výborem pro spolupráci s Mezivládní oceánografickou komisí UNESCO, který byl zřízen v roce 2006 jako poradní orgán ministra životního prostředí.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí