zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha hostila účastníky Projektu Zdravé město WHO

14.05.2007
Obecné
Praha hostila účastníky Projektu Zdravé město WHO

Účastníci Projektu Zdravé město dnes jednali v radničním klubu Staroměstské radnice. Hlavní město se tak stalo hostitelem mezinárodního setkání zástupců měst sdružených v projektu založeném Světovou zdravotní organizací (WHO). Za Prahu vystoupili radní Milan Pešák a Petr Štěpánek.

Cílem Projektu Zdravé město Světové zdravotní organizace (WHO) je zlepšovat podmínky pro život v Evropských městech, obcích a regionech. Kromě vlastního programu se účastníci z téměř desítky zemí Evropy setkali rovněž se zástupci hlavního města Prahy.

„Na území hlavního města je již nyní členem projektu Zdravé město městská část Libuš a Praha diskutuje o možnostech dalšího rozšíření účasti,“ řekl radní pro oblast životního prostředí Petr Štěpánek.

Agis Tsouros, ředitel Centra pro urbánní zdraví WHO v Evropě, ocenil dosavadní práci Národní sítě Zdravých měst a jejích členů: „Jsem rád, že se v České republice Projekt Zdravé město velmi dobře rozvíjí a v mnoha ohledech je dobrým příkladem pro ostatní země. Dnešní jednání s pražskými radními rovněž potvrdilo, že Praha zvažuje realizaci tohoto projektu, což by znamenalo významný posun nejen v rámci ČR, ale i Evropy,“ řekl Tsouros.

V Praze 4.5.2007

Mgr. Milan Pešák - radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví
Do funkce zvolen 30.11.2006. Působnost v oblasti generelu pražského zdravotnictví, odpovědnost obce za konkrétní oblasti poskytování zdravotní péče, zajištění Lékařské služby první pomoci, pohotovostní stomatologické služby, činnosti městských zdravotnických zařízení.

Mgr. Petr Štěpánek, CSc. – radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí
Do funkce zvolen 30.11.2006. Působnost v rámci ekologické politiky města, správy a rozvoje zelených ploch města, tvorby Územního energetického dokumentu. Oblast odpadového hospodářství, oblast cyklostezek, ekologické výchovy a oblast vodohospodářské infrastruktury z hlediska životního prostředí.

Tiskovou zprávu naleznete v rubrice Tiskový servis na www.praha-mesto.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí