zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové v Plzni poradí, jak co nejvíc šetřit přírodu

17.05.2007
Příroda
Ekologové v Plzni poradí, jak co nejvíc šetřit přírodu

Plzeň - Ekologové z Plzně připravili pro obyvatele města na konec týdne informační stánek, u kterého poradí, jak co nejméně škodit životnímu prostředí. Představí výstavu věnovanou životnímu prostředí, problematice dopravy, odpadů, ovzduší, klimatu a zemědělství, ukážou biologicky rozložitelné plasty a nabídnou lidem brožurku, která jim usnadní orientaci v problémech životního prostředí a jejich možná řešení. Na pátek připravili také ochutnávku bio bezmasých pokrmů a budou točit pivo do biologicky rozložitelných kelímků, řekl dnes ČTK Tomáš Popp z plzeňského ekologického centra projektu Envic.

"Kvalita životního prostředí závisí do značné míry na našich každodenních rozhodnutích -- jakou zubní pastou si ráno vyčistíme zuby, jak dlouho poteče při ranní hygieně voda, co si dáme k snídani, jakým způsobem se dopravíme do zaměstnání, jak budeme v průběhu dne zacházet s počítačem a další technikou," uvedl Popp. Ekologové se v projektu center Envic snaží nabídnout lidem možné rady, doporučení a řešení, která by mohla přispět k zachování životního prostředí.

Informační stánky budou v Plzni ve čtvrtek a v pátek v plzeňských Smetanových sadech U Branky. Ochutnávka je připravena na pátek od 13.00.

Lada Pešková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí