zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hluk v Praze bude hlídat od roku 2008 koordinátor

17.05.2007
Hluk
Hluk v Praze bude hlídat od roku 2008 koordinátor
Pražský magistrát od příštího roku zaměstná tzv. protihlukového koordinátora. „Je to funkce, která bude zřízena od roku 2008," řekl dnes serveru nova.cz mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. Dodal, že v současné době se zpracovává pod koho bude koordinátor zařazen a co přesně bude v náplni práce. Koordinátor má mít na práci komunikaci s úřady a řešení stížností občanů.

Wolf dodal, že město na práci koordinátora vynaloží náklady na práci jednoho vysoce kvalifikovaného úředníka.  

Praha průběžně provádí řadu investičních i jiných opatření, která postupně odstraňují tzv. staré hlukové zátěže. Výrazným zdrojem hluku byla například před lety používaná panelová technologie budování tramvajových tratí. "Jde o velké investice, ale i drobnější akce jako výměna oken ve vybraných objektech, rekonstrukce tramvajových tratí," řekl Wolf.

Obvodní soud pro Prahu 1 v dubnu letošního roku zamítl žalobu lidí, kterým vadí nadměrný hluk v okolí magistrály v ulici 5. května, na pražský magistrát.

Rozsudek není pravomocný, obyvatelé domů v blízkosti komunikace se proti němu hodlají odvolat k městskému soudu, uvedla organizátorka žaloby a předsedkyně sdružení Občané postižení Severojižní magistrálou Alžběta Rejchrtová.

Obyvatelé ulice 5. května hromadně zažalovali magistrát, který podle nich provozem komunikace porušuje jejich právo na bydlení a zdraví.

http://www.nova.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí