zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozor na podvodníky, vybírající “ekologickou daň”

18.05.2007
Obecné
Pozor na podvodníky, vybírající “ekologickou daň”

Ministerstvo životního prostředí varuje občany před podvodníky požadujícími zaplacení tzv. “ekologické daně”. Podle našich dosavadních informací se pokoušejí vylákat peníze od občanů Zlínského kraje.

 

Firma EZERE s.r.o. se sídlem na Praze 4, zastoupená jednatelem JUDr. Petrem Madajem, zaslala občanům Zlínského kraje fakturu na uhrazení “ekologické daně” za rok 2007 ve výši 1980,- Kč. Na faktuře uvádí, že od 1. května 2007 vzniká občanům nová povinnost hradit roční ekologickou daň, dále je zde uvedeno číslo bankovního účtu, variabilní symbol, konstantní symbol, datum vystavení, datum splatnosti a způsob úhrady faktury. Účet je veden u České spořitelny.

 

Firma na faktuře uvádí, že byla vybrána veřejnou soutěží na základě zákona č. 634/2004 Sb. pro výběr daní a poplatků EU. Takovýto zákon neexistuje. Číslo 634/2004 Sb. má zákon o správních poplatcích a v žádném případě na základě tohoto zákona nemůže být vypsána veřejná soutěž. Firma se snaží od občanů vylákat peníze nezákonným způsobem.

 

Upozorňujeme všechny, kteří obdrží fakturu od firmy EZERE s.r.o. či od jiné firmy, požadující zaplacení “ekologické daně”, aby ji v žádném případě neplatili. Ekologická daň bude zavedena až od 1. ledna 2008 a bude připočítána k ceně uhlí, zemního plynu a elektřiny. Nebudou ji platit občané – spotřebitelé, ale výrobci a dodavatelé. Výběrčím daně nebude žádná soukromá firma, ale příslušné státní orgány.

 

Ministerstvo životního prostředí nabídlo úřadům ve Zlínském kraji pomoc s případnými právními kroky.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí