zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Klaus: Má kniha je o omezování svobody environmentalisty

19.05.2007
Obecné
Klaus: Má kniha je o omezování svobody environmentalisty

Prezident Václav Klaus představil novou knihu. Jak říká, nechce s ní "lézt do zelí" klimatologům a meteorologům, ale rád by rozvíjel podle něho klíčové téma současnosti, kterým je ohrožování a oklešťování svobody. "Módní" téma globálního oteplování považuje Klaus za mimořádně závažný útok na lidskou svobodu. Prezident to řekl při dnešním křtu své publikace Modrá, nikoli zelená planeta s podtitulem Co je ohroženo, klima nebo svoboda?

"Tato kniha není o měření teploty na zeměkouli," zdůraznil prezident. Před pražskou kavárnou Slavie, kde se křest konal, čekali na Klause aktivisté z ekologické organizace Greenpeace. Připravili scénku, ve které prezident v gumové masce přednáší o tom, že Země je plochá a žádný geograf nemůže říct nic jiného. Klaus to komentoval slovy, že právě tito protestující aktivisté jsou důkazem různých hnutí, která se vezou na vlně hysterie kolem globálního oteplování a jsou hrozbou pro svobodu jednotlivce.

Klaus také tvrdí, že řadu vědců a politiků motivuje v diskusi o oteplování finanční nebo politický zisk. Svou knihou chce podle svých slov popularizovat věcnou diskusi o této problematice.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí