zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brontosauři a Ekocentrum ocenili vítěze soutěže Máme rádi přírodu

26.05.2007
Příroda
Brontosauři a Ekocentrum ocenili vítěze soutěže Máme rádi přírodu
logo Hnutí BrontosaurusSlavnostní vyhlášení výsledků 13. ročníku výtvarné, literární a fotografické soutěže Máme rádi přírodu a vernisáž výstavy z nejlepších prací proběhly 1. května odpoledne v Hodoníně. Programu vyhlášení a ocenění vítězů se zúčastnila stovka dětí a rodičů. Přes padesát oceněných prací vybírala komise z více než 1 300 děl od dětí, středoškoláků i mladých dospělých.

Letošní ročník soutěže vyhlásili společně Hnutí Brontosaurus - brontosauří dětské oddíly a Centrum ekologické výchovy Dúbrava Hodonín. Hlavní téma soutěže znělo „Společná cesta člověka a přírody“. Jako tradičně převažovaly výtvarné práce, ale sešlo se i téměř dvě stovky prací literárních a několik desítek fotografií.
Ve svých pracích děti ztvárňovaly své představy o životě přírodních národů, tvořily překrásné amulety a talismany z přírodnin, zamýšleli se nad vztahem člověka a přírody kdysi i dnes, psali rozhovory člověka s přírodou apod.
Ve všech pracích se zrcadlilo, jak nadšení mladých tvůrců, tak čistota jejich myšlení. Jasné postoje mladých autorů v literárních pracích ostře kontrastují s realitou mnohých dnešních kauz, kdy příroda musí ustupovat zájmům člověka.
Výsledkové listiny a více se o soutěži lze najít na brdo.brontosaurus.cz

Soutěž je svou orientací zaměřena na široké spektrum dětí. Více než o samotnou uměleckou stránku děl jde o záměr oslovit děti a mladé lidi s tématy ochrany přírody a životního prostředí. Záměrem vyhlašovatelů je tedy ocenit co největší množství dětí, které takový zájem projeví. Proto je každému účastníku zasíláno drobné poděkování a inspirační brožurka k zapojení do činnosti ekocenter či dětských organizací zaměřených na volnočasovou ekologickou výchovu.

13. ročník Máme rádi přírodu proběhl pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva životního prostředí ČR.
Organizátoři připravují webovou galerii soutěže s možností hlasování, další výstavy, publikování vítězných partií i vydání propagačních materiálů s využitím vítězných obrázků.

Kontakt: Dalimil Toman
Hvězdová 10, Brno, 602 00
tel. 544 215 585, 605 763 112
E-mail: sekce.brdo@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
17
1. 2018
17-18.1.2018 - Seminář, školení
Praha
18
1. 2018
18.1.2018 - Konference
Praha
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí