zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

AQUAFLUO – mezinárodní konference zaměřená na studium buněk, monitorování korálových útesů i na sledování fotosyntézy z družic

24.05.2007
Voda
AQUAFLUO – mezinárodní konference zaměřená na studium buněk, monitorování korálových útesů i na sledování fotosyntézy z družic

Mikrobiologický ústav AV ČR, Ústav fyzikální biologie Jihočeské univerzity a Ústav systémové biologie AV ČR pořádají mezinárodní konferenci

Aquafluo - Fluorescence in aquatic environment.


Konference se uskuteční v Akademickém a univerzitním centru v Nových Hradech od 28. 5. do 1. 6. 2007.


Mezinárodní konference AQUAFLUO se zaměří  na studium jednotlivých buněk, monitorování korálových útesů i na sledování fotosyntézy z družic. Při studiu fotosyntézy mikroskopických řas a sinic ve vodním prostředí se s výhodou používají optické a to především fluorescenční metody. Jejich předností je především velká citlivost a možnost měření přímo v přirozených podmínkách.

Cílem mezinárodního setkání, kterého se zúčastní více než 130 účastníků z celého světa, je diskuse o těchto fluorescenčních metodách a jejich aplikacích.
Přednášky se budou týkat celé řady témat; počínaje metodami studia jednotlivých buněk, přes monitorování korálových útesů až po sledování fotosyntézy z družic.
Součástí setkání jsou odpolední praktické workshopy, na nichž se budou demonstrovat jednotlivé experimentální techniky.
Konference se zúčastní řada významných vědců. Úvodní přednášku přednese prof. Paul Falkowski, který se v minulých dnech stal členem prestižní americké National Academy of Sciences.
Konference je zatím největší mezinárodní akcí, která se v akademickém a univerzitním centru na zámku v Nových Hradech pořádá.

Více informací na: www.aquafluo.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí