zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Předání certifikátů Ekologicky šetrná služba

30.05.2007
EMS
Předání certifikátů Ekologicky šetrná služba
Letos budou uděleny certifikáty Ekologicky šetrná služba třem ubytovacím zařízením.

Ministr životního prostředí RNDr. Martin Bursík bude již tradičně v rámci předávání Ceny ministra za rok 2006, které se uskuteční v úterý 5. června 2007 od 19 hodin v Národním domě na Vinohradech (náměstí Míru 9, Praha 2), udělovat nové certifikáty opravňující společnosti a jejich produkty k užívání ekoznačky. Letos budou uděleny certifikáty Ekologicky šetrná služba třem ubytovacím zařízením. Právě pro hotely a kempy - jako první skupiny služeb- stanovila Evropská komise požadavky a kritéria, která musí tato zařízení splňovat, aby se mohla stát držiteli a uživateli evropské ekoznačky. V současné době existuje v zahraničí 89 označených hotelů a 22 kempů, a to zejména v Itálii, Rakousku a Německu. Stejná kritéria jsou platná i pro českou ekoznačku.

SPORTHOTEL Zátoň společnosti ISEP s.r.o., Zátoňské Dvory 1, Větřní u Českého Krumlova je rodinný hotel poskytující kromě klasického ubytování ve dvoulůžkových pokojích, apartmánech a velkých rodinných apartmánech, širokou škálu služeb. Patří k nim nabídka tematických pobytů, zařízení pro sportovní vyžití i pořádání pracovních jednání a setkání v kongresovém sále. Hotel splnil kritéria a získal evropskou ekoznačku.

AUTOCAMP OASA leží na břehu Staňkovského rybníka, v unikátním prostředí CHKO Třeboňsko. Kemp má 80 parcel s přívodem proudu, vodovodu a kanalizací, 120 míst pro stany, má vlastní čističku odpadních vod. Je vybaven velmi pěkným dětským hřištěm, a uživatelům jsou k dispozici všechna potřebná hygienická, sociální a technická zařízení. Autocamp OASA se stává prvním českým držitelem ekoznačky EU v kategorii služeb - turistické ubytovací služby kempů.

RESIDENCE BELGICKÁ společnosti MaMaison (Belgická 318/12, Praha 2) je luxusní hotel nabízející především pronájem 30 apartmánů především pro dlouhodobé pobyty. Hotel je schopen doplnit svoji nabídku služeb podle potřeb hostů. Hostům je k dispozici zasedací místnost, sauna, kulečník a zahrádka. Provozovatel hotelu zažádal souběžně o obě ekoznačky a získává tedy oprávnění užívat jak ekoznačku EU Květinu, tak českou ekoznačku Ekologicky šetrná služba.

Kontakt:
Mgr. Adéla Petrová
CENIA, česká informační agentura životního prostředí
oddělení dobrovolných nástrojů ochrany životního prostředí
Kodaňská 10, 100 10 Praha 10
tel.: 267 225 289, 724 531 116; adela.petrova@cenia.cz
www.cenia.cz, www.ekoznacka.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí