zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třináctý ročník Ekologických veletrhů byl zahájen

29.05.2007
Obecné
Třináctý ročník Ekologických veletrhů byl zahájen
Mezinárodní Ekologické veletrhy byly slavnostně zahájeny v pavilonu D.
Zúčastnili se jej náměstkyně ministra životního prostředí Rut Bízková, vrchní ředitel úseku vodního hospodářství ministerstva zemědělství Pavel Punčochář, ředitel koncepční sekce ministerstva průmyslu a obchodu Richard Nouza, předseda představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací Ota Melcher, předseda představenstva Svazu vodního hospodářství Miroslav Nováček, generální ředitel Veletrhy Brno, a. s. Jiří Škrla a další hosté.

„Je důležité, že se projekt bude věnovat i ochraně klimatu, k níž potřebujeme mj. environmentální technologie. Tedy ty, které životní prostředí šetří a zároveň pomáhají konkurenceschopnosti Evropy,“ uvedla Bízková. Podle ní ČR potřebuje ekologicky i ekonomicky výhodné technologie a řadu inovací. Připomněla, že v oblasti čištění odpadních vod musí ČR provést ještě do roku 2010 významné změny, k čemuž slouží Operační program životního prostředí. „Jeho projednávání právě vrcholí. Čtyřicet procent prostředků z programu má být určeno do oblasti nakládání s vodami, k jejímu získávání a čištění. Klimatické změny totiž přinášejí problémy s udržením vody v krajině. Ministerstvo předpokládá, že technologie se využijí k tomu, jak vodu zadržovat a jak s ní nakládat. Důležitá je také oblast nakládání s odpady či čistírenskými kaly,“ dodala náměstkyně ministra životního prostředí.

Pavel Punčochář zdůraznil význam doprovodných programů, například unikátních ukázek protipovodňových projektů. „Prezentace státních podniků Povodí jako správců vodních toků na výstavišti umožňuje seznámit státní správu a veřejnost s dostupnými možnostmi informačních systémů. Klima zlobí, zejména rozkyv srážek, v jistých oblastech je sucho, jinde jsou přívalové deště. Proto se musí diskutovat nejen o přebytku vody, ale i o jejím možném nedostatku. ČR musí v této oblasti posunout zkušenosti ještě na vyšší úroveň. Pro lidi je aktuální také situace kolem studní, o problematiku se zajímá osm procent našich občanů. Ekologické veletrhy jsou dobrým příkladem toho, že komunikace s veřejností se daří,“ konstatoval.

Generální ředitel Veletrhy Brno řekl, že Ekologické veletrhy Brno začaly sice psát svou historii teprve loni, přesto zájem o ně vzrůstá. „Přispívá k tomu logická kombinace mezinárodní vodohospodářské výstavy Vodovody-Kanalizace s mezinárodním veletrhem pro tvorbu životního prostředí ENVIBRNO. Cílem organizátorů veletrhu je zvýšení internacionalizace. Děkuji všem, kteří se na organizaci projektu podíleli,“ dodal Škrla.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
ASIO, spol.s r.o.
22
9. 2017
22.9.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
22
9. 2017
22-24.9.2017 - Seminář, školení
Ekodomov, V Podbabě 29B, Praha 6
ASIO, spol.s r.o.
27
10. 2017
27.10.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí