zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O investování do vodních fondů je velký zájem

30.05.2007
Voda
O investování do vodních fondů je velký zájem
Tento týden bude uzavřeno upisovací období zajištěného fondu ČSOB Vodního bohatství 2. Jde o jeden z tzv. sociálně odpovědných fondů.

Tento fond je nástupcem fondu upisovaného letos na jaře. Tehdy do něj drobní investoři upsali během pouhých 15 dní celkem 880 milionů korun a fond musel být pro obrovský zájem předčasně uzavřen. Denně do něj bylo upisováno téměř 59 milionů korun a fond se tak stal rekordmanem v portfoliu ČSOB fondů. Jeho „následovník“, fond ČSOB Vodního bohatství 2, se podle ČSOB těší rovněž velké pozornosti investorů a k 24.5. 2007 již upsal  305 milionů korun.

Zajištěný fond ČSOB Vodního bohatství 2 nabízí zajímavou příležitost ke zhodnocení finančních prostředků. Investuje do koše akcií vázaných na vodu, mezi nimi akcií firem pečujících o vodní infrastrukturu, tak také společností zabývajících se čištěním, odsolováním, kontrolováním jakosti vody či výzkumem.

Podle odborníků začíná být voda celosvětově velmi ceněnou komoditou a tento trend bude s největší pravděpodobností pokračovat i nadále. Doporučení OSN uvádějí, že nové investice do vodní infrastruktury jsou více než nutné, jinak budou v roce 2050 téměř 2 miliardy lidí na zemi bez vody. V zemích třetího světa dokonce hrozí, že bez dalších velkých investic, již v roce 2025 nebudou mít tamější obyvatelé přístup k pitné vodě. To je velká investiční příležitost pro firmy zabývající se vodním hospodářstvím.

Zdroj: Finweb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí