zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodohospodářská soutěže se stává prestižní záležitostí

31.05.2007
Voda
Vodohospodářská soutěže se stává prestižní záležitostí
Tiskové středisko BVVNa brněnském výstavišti se v rámci Ekologických veletrhů uskutečnil už osmý ročník „Vodárenské soutěže zručnosti“. Zúčastnilo se jí devatenáct dvoučlenných družstev. Klání získalo zahraniční punc, neboť přijelo i družstvo ze Slovenska.

„Týmy, jejichž členové jsou zaměstnanci vodárenských firem z celé ČR, mají za úkol provedení kompletního zřízení dvou domovních přípojek. Jde mimo jiné o nasazení navrtávacích pásů podle značky na litinové potrubí, provedení montáže domovních šoupátek na navrtávací pasy a montáž vodoměrů. Poslední částí úkolu je natlakování přípojky s následným proplachem,“ uvedl Jaroislav Šrail z pořádající společnosti Vod-Ka, a. s. Hodnotí se nejen čas, ale též kvalita provedené práce při dodržení všech bezpečnostních předpisů.

Podle něj se úroveň soutěžících stále zlepšuje, jde o nejlepší montéry z jednotlivých firem. Z tohoto klání se stává prestižní záležitost. „Zajímavostí bylo, že letos přijelo zasoutěžit i družstvo amatérů, které však nemělo mezi profesionály šanci,“ uvedl Šrail.

Pořadateli akce jsou kromě společnosti Vod-Ka, také sdružení SOVAK a Brněnské vodovody a kanalizace. Dvoudenní soutěž vodárenské zručnosti probíhá na volném prostranství před pavilonem C. Výsledky budou vyhlášeny na společenském večeru ve středu 30. května v 19.00 hodin v Rotundě pavilonu A.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Česká lesnická společnost
29
8. 2017
29.8.2017 - Seminář, školení
Kunovice
14
9. 2017
14.9.2017 - Konference
Školní lesní podnik Křtiny
Česká lesnická společnost
3
10. 2017
3-6.10.2017 - Konference
Orea Resort Devět Skal
Česká lesnická společnost
19
10. 2017
19.10.2017 - Seminář, školení
RZ Olšina
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí