zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP: Zákony a vyhlášky se budou připomínkovat elektronicky

04.06.2007
Obecné
MŽP: Zákony a vyhlášky se budou připomínkovat elektronicky

Ministerstvo životního prostředí přichází s novinkou v připomínkování návrhů nových legislativních předpisů. Dosud podle Legislativních pravidel vlády zasílalo MŽP návrhy všech nových právních předpisů na více než 120 připomínkových míst (ostatní ministerstva, kraje, hospodářské svazy, nevládní organizace, akademická sféra apod.). Od nynějška k tomu přibude také elektronická forma komunikace.

 

Návrh nového předpisu bude vždy, současně s rozesláním na výše uvedených 120 adres, zveřejněn na webové stránce MŽP v sekci „Legislativa“ (a složce „Připravovaná legislativa“) spolu s uvedením lhůty, v jaké bude možno zasílat vyjádření a připomínky k návrhu, a e-mailové adresy příslušného zaměstnance MŽP.

 

Cílem této změny je zejména otevření možnosti pro co nejširší okruh zainteresované veřejnosti, aby se mohla do přípravy nové legislativy zapojit. Výsledkem je jednak výrazně vyšší transparentnost a srozumitelnost připomínkového řízení, ale také zásadní zvýšení možnosti veřejnosti podílet se na rozhodování ve věcech životního prostředí.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí