zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Servisní centra TÜV SÜD v Německu vydávají ekologické známky

06.06.2007
Obecné
Servisní centra TÜV SÜD v Německu vydávají ekologické známky

PRAHA (WR) - V rámci ochrany a zlepšování životního prostředí mohou německá města od 1. března vytvářet takzvané "ekologické zóny", do nichž smí vjíždět pouze vozidla vybavená příslušnou emisní známkou. Tyto známky jsou v současnosti k dostání v servisních centrech TÜV SÜD Auto Service. Vymezení ekologických zón má pomoci zredukovat zatížení měst jemným prachem.

Města však ekologické zóny zavedou teprve v průběhu roku nebo částečně až v roce následujícím. "Dosud ekologickou zónu nevyhradilo ani jedno jediné město v Německu. Řidiči tedy nemusí v žádném případě propadat panice," říká Reinhard Staebler, člen vedení TÜV SÜD Auto Service. Známka stojí pět eur a je k dostání na všech 300 pobočkách TÜV SÜD Auto Service. Řidičům, kteří si pro známky přijedou, budou k dispozici odborníci z TÜV SÜD Auto Service, aby zodpověděli jejich případné dotazy a poradili jim v otázkách možného dovybavení vozidel filtrem sazí. Přestavba vlastního vozidla se vyplatí, neboť tak může přejít do lepší emisní třídy.

"Nemáme informace o tom, že by Česká republika chystala podobné opatření, nicméně Německo nám může být dobrým příkladem v přístupu k ochraně životního prostředí velkých měst," říká Oleg Spružina z TÜV SÜD Auto CZ.

 

Vydavatel: Webreporter.cz, Česká informační agentura, s.r.o.
Redaktor: Barbora Pešíková
Telefon: 420224800977
e-mail: pesikova@webreporter.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí