zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zatoulaný pes uštval srnce u ekologického centra

09.06.2007
Příroda
Zatoulaný pes uštval srnce u ekologického centra
HORKA NAD MORAVOU - Červen, který je už léta vyhlášený měsícem myslivosti, nezačal pro nimrody z Horky nad Moravou hezky. Včera ráno jeden z místních občanů našel v těsné blízkosti ekologického centra Sluňákov srnce, který uhynul po napadení zatoulaným psem.
 
 

Myslivci teď žádají chovatele psů o ohleduplnost ke zvěři. Uhynulého šestiletého srnce našel včera ráno horecký občan Oldřich Kadlec v areálu biocentra Sluňákov. „Podle stop jsme poznali, že srnce zadávil pes velkého plemene. Zatím se neví, komu pes patřil. Majitel je však povinný způsobenou škodu nahradit. Myslivci ji vyčíslili na deset tisíc korun,“ sdělil Vlastimil Sedláček z Lovecké chaty v Horce nad Moravou.

Nimrodi se v červnu setkávají s podobnými případy často, spousta mláďat uhyne také při sklizni pícnin a travních porostů. „Zajíci teď mají druhé vrhy, rodí se srnčata a mláďata daňků a jelenů. Apelujeme proto na majitele psů, aby je při procházkách v přírodě zbytečně nepouštěli bez vodítka. Zvěř před nimi nemůže svoje mláďata nijak uchránit,“ řekl jednatel olomouckého okresního mysliveckého spolku Jiří Zbořil.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí