zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pylové zpravodajství: dominovat bude žito

08.06.2007
Ovzduší
Pylové zpravodajství: dominovat bude žito

V ovzduší jsou stále vysoké koncentrace pylových zrn černého bezu a šťovíku. V uplynulém týdnu také pokračovala plná pylová sezóna trav, začaly se přidávat zrna obilovin. Vedle těchto alergenů se v ovzduší objevoval pyl jitrocele a řepky olejky. 

"Pro následující dny očekáváme na základě předpovědi výrazného ochlazení pokles koncentrace všech pylových alergenů v ovzduší. Dominovat bude stále pyl trav a obilovin, především žita," upřesnila mluvčí Nemocnice Třinec Lenka Franková.

Dodala, že za alergických potížích se může lokálně podílet pyl černého bezu, jitrocele a šťovíku. Pozvolna se bude zvyšovat množství pylu málo alergizující kopřivy. Dlouhodobě narůstá koncentrace spór vzdušných plísní.

Pylové zpravodajství připravujeme ve spolupráci s Nemocnicí Třinec a nabízíme vám ho v našich zprávách pravidelně každou středu ve 12:00 a 15:00 hodin. Tentýž den ho do vysílání zařazujeme jako součást vstupu s meteorology v 17:20. Každou středu naleznete aktuální informace také na naší internetové stránce.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí