zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Primátorka oceňovala za záchranu při povodních

14.06.2007
Voda
Primátorka oceňovala za záchranu při povodních

V pondělí 11.6.2007 ve 13:00 hod. se na radnici Statutárního města Zlín uskutečnilo slavnostní poděkování za pomoc při povodních. Slavnostního ocenění se ujala primátorka Irena Ondrová a její první náměstek Martin Janečka. Oba společně poděkovali zástupcům profesionálních i dobrovolných hasičů ze Zlína, strážníkům Městské policie Zlín a zástupci Technických služeb Zlín.
12.06.2007 Aktualizováno 12.06.2007 09:43:48

Zvláštní ocenění a pamětní listy byly uděleny dvěma zachráncům za obětavou pomoc při povodni a záchraně dvou dětí. Jedno si odnesl hasič Josef Vlk ze zlínské stanice, který zachránil z vody mladíka, když spadl z chodníku do vodního proudu. Na stejném místě se podařilo pětadvacetileté Michaele Křivé zachránit jedenáctiletou holčičku, která skončila také pádem ve vodě. Oba zachránci obdrželi dary a peněžní šek na 5 tis. Kč.

Za HZS Zlínského kraje převzal poděkování ředitel Mojmír Jurka a ředitel pro IZS Hynek Marák. Uznání za práci při povodních si převzal také Ing. Vladimír Hanák, který organizoval záchranné práce za sbory zlínských dobrovolných hasičů. Za Městskou policii Zlín převzal poděkování ředitel Milan Kladníček. Za pomoc technických služeb převzal poděkování ředitel František Kostelník.

Zdroj: HZS Zlínského kraje

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí