zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NWR bude zpracovávat metan

19.06.2007
Energie
NWR bude zpracovávat metan
Nizozemská společnost New World Resources (NWR), která je stoprocentním vlastníkem těžební společnosti OKD, vytvořila společný podnik pro jímání, těžbu a zpracování metanu. V podniku s názvem Green Gas International B.V. jsou partnery OKD, DPB a.s. a společnost Green Gas International Limited. Informovala o tom NWR.

NWR vlastní ve společném podniku přibližně 70procentní akciový podíl. Zbylých zhruba 30 procent patří bývalým akcionářům společnosti Green Gas International Limited a francouzskému fondu soukromého kapitálu (private equity) Demeter.

Společný podnik současně získal vlastní kapitál 15,5 milionu eur (zhruba 438 milionů korun) prostřednictvím emise nových akcií. Metan bude firma jímat z uhelných dolů a skládek odpadů a zpracovávat pro další využití v České republice i ve světě.

"Kjótský protokol vytvořil zcela nové, prudce se rozvíjející odvětví podnikání směřující k omezení emisí skleníkových plynů a prevenci klimatických změn. Věříme, že kombinace našich aktivit v oblasti jímání a zpracování důlního plynu s Green Gas International a jejím managementem vytvoří společnost s ideálními předpoklady pro další růst v oblasti omezení emisí metanu v důsledku důlní činnosti a skládkového hospodářství," uvedl člen představenstev NWR a OKD Zdeněk Bakala.

OKD, DPB a.s. byla založena v roce 1960 a jejím úkolem je prevence před výrony plynů a průvaly vod do důlních děl a odplyňování budoucích důlních polí na černouhelných hlubinných dolech ostravsko-karvinského revíru.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí