zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelé Český Budějovic se mohou seznámit s riziky PVC a podpořit jeho náhradu

19.06.2007
Chemické látky
Obyvatelé Český Budějovic se mohou seznámit s riziky PVC a podpořit jeho náhradu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Obyvatelé Českých Budějovic budou moci v úterý 19. června navštívit informační stánek sdružení Arnika. Ten bude umístěn od 13:00 do 18:00 hodin před obchodním domem Prior na Lannově třídě. Lidé zde mohou získat zajímavé informace o problémech spojených s výrobou, používáním a likvidací jednoho z nejrozšířenějších plastů – PVC. Svým podpisem mohou podpořit také petici "Za náhradu PVC" v hračkách, výrobcích pro děti, obalech na potraviny a zdravotnických pomůckách.

“PVC (polvinylchlorid) je vysoce problematickým plastem z hlediska vlivu na zdraví a životní prostředí. Emise škodlivých látek provázejí nejen jeho vznik a likvidaci, ale nebezpečné látky se z něj uvolňují i během používání. Jedná se například o toxické ftaláty, které negativně působí na množství spermií a na hormonální systém. PVC nás přitom obklopuje prakticky na každém kroku. Máme jej v domácnostech, kancelářích, kupujeme potraviny, které jsou do něj balené. Naší akcí chceme veřejnost upozornit na rizika, která jsou s používáním PVC spojena a přispět k jeho náhradě za bezpečnější plasty či přírodní materiály, ” vysvětluje vedoucí českobudějovické pobočky Arniky Jitka Straková.

Informační stánek v Českých Budějovicích je součástí širší osvětové kampaně, během níž chce Arnika seznámit s problematikou PVC obyvatele na různých místech České republiky. Podobný stánek již navštívili lidé v Ústí nad Labem a v České Lípě (1) a během léta bude putovat i po hudebních festivalech (2). Zájemci na stánku získají i další materiály o ochraně životního prostředí, o činnosti českobudějovické pobočky či o možnostech dobrovolnické pomoci.

Přílohy:

(1) Novinku z infostánku v České Lípě najdete na této adrese:

pvc.arnika.org

(2) Informační stánky kampaně Arniky  "Nehrajme si s PVC":

21. 6. - Slunovratový festival v Plzni

22. 6. - Hudební festival V pohodě ve Vendryni u Třince

5. 7. - 7. 7. - Hudební festival Litoměřický kořen

12 – 15. 7. - Hudební festival Colours of Ostrava

19 - 22. 7. – Hudební festival Boskovice

18. 8. - Hudební festival Dolnolhotský Buben v Dolní Lhotě u Ostravy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí