zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V drůbežárně v Kardašově Řečici porušili předpisy

28.06.2007
Zemědělství
V drůbežárně v Kardašově Řečici porušili předpisy

Krajská veterinární správa díky podnětu Dětí Země odhalila nedostatky ve velkochovu

 

Krajská veterinární správa pro Jihočeský kraj provedla na základě podnětu Dětí Země šetření ve velkokapacitní drůbežárně v Kardašově Řečici, kterou provozuje firma Agro-D. Veterinární správa dala Dětem Země za pravdu, když zjistila, že v provozu jsou porušovány platné limity pro počet krmítek a napáječek.

 

Ve dvou halách byl překročen maximální počet brojlerů na jednu napáječku, ve všech třech halách pak nebylo na počet chovaných zvířat dost krmítek (1). Veterinární správa uložila provozovateli provedení nápravných opatření.

 

Jsme rádi, že veterinární správa náš podnět prošetřila a uložila nápravná opatření. Dle našeho názoru by ovšem bylo na místě i uložení citelné finanční sankce. Pokud někdo chová 120 tisíc zvířat, musí znát dokonale všechny předpisy a podle toho je i dodržovat,” komentuje výsledek Martin Hyťha z Dětí Země.

 

Oproti problémům s napáječkami a krmítky se nepotvrdilo podezření na příliš vysoký počet zvířat na metr čtvereční podlahové plochy.

 

Děti Země budou pečlivě sledovat stavbu čtvrté haly, kterou v současné době firma Agro-D chystá, zároveň se Děti Země účastní řízení o vydání integrovaného povolení na celý provoz. To je v současné době přerušeno.

 

(1) V halách I a III bylo umístěno 13 brojlerů na jednu napáječku, vyhláška č. 191/2002 Sb. přitom stanovuje limit maximálně 12 brojlerů na jednu napáječku. Další limit - maximální počet 65 brojlerů na jedno krmítko - byl překročen ve všech třech halách, když v hale č. I bylo umístěno 71 brojlerů na krmítko, v hale č. II byla 74 brojlerů na krmítko a v hale č. III bylo 67 brojlerů na krmítko.

 

Kontakty:

Martin Hyťha, Děti Země – Plzeň, tel.: 377 240 772, 606 104 784

Krajská veterinární správa pro Jihočeský kraj (MVDr. Hanousek): 387 789 522

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí