zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tachov se stane Městem stromů

06.07.2007
Příroda
Tachov se stane Městem stromů

V uplynulých dnech vybrala porota složená z odborníků a známých osobností vítěze druhého ročníku soutěže Město stromů, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice. Tachov získá kromě putovního žezla i šek v hodnotě 50 tisíc korun určený na realizaci osvětové kampaně. Generálním partnerem programu Strom života je společnost Skanska, která na něj v letošním roce věnuje 6,1 milionů korun.

V Tachově, který v říjnu letošního roku vystřídá v držení titulu Město stromů Kroměříž, se bude po dobu jednoho roku konat osvětová kampaň zaměřená na ochranu zeleně a význam stromů pro životní prostředí. „Jedná se o celoroční ekologicko-osvětovou kampaň, jejímž cílem je podnítit zájem veřejnosti všech věkových skupin o ochranu životního prostředí a prohloubit pozitivní vztah k přírodě, symbolizované v této kampani stromy,“ říká zastupitelka Tachova Ilona Gonová. „Od října roku 2007 do října roku následujícího budou mít obyvatelé města možnost zúčastnit se celé řady akcí, od besed s ekologickou tematikou přes výstavy a fotosoutěže až po samotné výsadby stromků,“ dodává Gonová.

„Plány z Tachova v sobě zahrnují nejen stromy v městských ulicích, ale nezapomínají ani na stromy v krajině a lesích. Zcela unikátní je potom projekt zachování starých a krajových ovocných odrůd v genovém sadu, který byl na pozemcích města založen v roce 2006,“ uvádí důvody, proč zvítězil právě Tachov, Mirka Drobílková z Nadace Partnerství.

Soutěž Město stromů vyhlašuje Nadace Partnerství s městem Strakonice teprve druhým rokem. I za tuto krátkou dobu však zaznamenala příznivé ohlasy na zlepšení kvality života ve městě, vztahy v místní komunitě nebo zvýšení atraktivity města pro návštěvníky a turisty. Město stromů navíc může být vhodným doplňkem aktivit připravovaných v rámci Národní sítě zdravých měst.

 

kontakt:             Mirka Drobílková, Nadace Partnerství

                        tel.: 515 903 125, e-mail: mirka.drobilkova@nap.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí