zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Petici „Za náhradu PVC“ podpořil frotman skupiny Traband Jaroslav Svoboda

10.07.2007
Chemické látky
Petici „Za náhradu PVC“ podpořil frotman skupiny Traband Jaroslav Svoboda

PRAHA/LITOMĚŘICE – Skladatel, textař, zpěvák a frontman hudební skupiny Traband Jaroslav Svoboda připojil svůj podpis pod petici Arniky „Za náhradu PVC“ (1).  Svoboda petici podpořil na hudebním festivalu „Litoměřický kořen“, který se konal od 5. do 7. července  v Litoměřicích. Během tří měsíců od zahájení petice ji na různých místech České republiky podpořilo více než 1800 lidí.

„Petici Arniky „Za náhradu PVC“ podpořilo také několik dalších významných osobností. Jedním z prvních signatářů byl například autor nízkoenergetických domů akademický architekt Aleš Brotánek, petici podpořil rovněž poradce ministra životního prostředí Dalibor Stráský nebo nefrolog MUDr. Kamil Ševela, který je současně členem petičního výboru. Z hudebníku se připojili také členové skupiny Kale a kapely Charlie Straight, “ uvedl koordinátor petice Kamil Repeš z děčínské Arniky.

Petice je součástí nové prioritní kampaně Arniky „Nehrajme si s PVC“, jejímž cílem je náhrada PVC především v těch oblastech, kde jeho použití představuje největší riziko. „Kromě hraček a dětských výrobků jde zejména o potravinové obaly a zdravotnické pomůcky. Zde totiž hrozí přímé ohrožení pacientů či spotřebitelů,” vysvětlila vedoucí kampaně Ing. Miroslava Jopková.

Petici „Za náhradu PVC“ zatím mohli podpořit obyvatelé těchto měst: Česká Lípa, Děčín, Ústí nad Labem, Praha, Plzeň, Jihlava, Ostrava, Třinec.

 

Přílohy:

(1) Celé znění petice je na stránkách: pvc.arnika.org
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí