zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Bezdružicích se bude diskutovat o veřejné dopravě v regionu

11.07.2007
Obecné
V Bezdružicích se bude diskutovat o veřejné dopravě v regionu

Turistické a environmentální informační centrum Kladruby pořádá ve spolupráci s občanskými sdruženími Receptt, Společnost pro veřejnou dopravu a Plzeňská dráha přednášku s besedou. Ve čtvrtek 12.7. se budou od 18 hodin na zámku v Bezdružicích probírat otázky spojené s veřejnou dopravou zejména na Stříbrsku a Bezdružicku. Seznámíme se také s možnostmi využití lokální trati Pňovany - Bezdružice a budeme diskutovat o jejím možném prodloužení až do Teplé. Přednášky i následné diskuse se zúčastní odborníci na problematiku veřejné dopravy a také znalci aktuální dopravní situace v regionu.

Přednášce a besedě bude předcházet informační stánek, který bude veřejnosti k dispozici ve stejný den od 10 do 17 hodin na náměstí ve Stříbře. Zájemci zde budou moci zhlédnout zajímavou výstavu na téma Doprava, zdarma obdržet místní jízdní řády vlaků, autobusů i stříbrské MHD, seznámit se s problematikou veřejné dopravy v regionu i obecnými informacemi o životním prostředí.

Jedinečný zážitek jistě nabídne také jízda historickým autobusem, který zájemce o přednášku zdarma odveze až do Bezdružic na trase Kladruby, Stříbro, Černošín, Olbramov, Kokašice, Okrouhlé Hradiště, Konst. Lázně, Úterý, Bezdružice. Po skončení přednášky a besedy se bude autobus vracet po stejné trase zpět. Podrobné informace včetně jízdního řádu historického autobusu a pozvánky na doprovodné víkendové akce na trati Bezdružice - Teplá naleznete na internetu (www.envic.cz), případně na telefonech 777 870 202 (p. Florian) nebo 728 730 149 (p. Čechura) a samozřejmě také na zmíněném informačním stánku.

Akce proběhne v rámci projektu ENVIC, který za podpory Evropského sociálního fondu a Ministerstva životního prostředí ČR umožnil v Plzeňském kraji vznik sítě informačních center zameřených na ekologickou výchovu, osvětu a vzdělávání.

Prosíme o uveřejnění v úterním či ve středečním vydání. Děkujeme.

Martin Čechura
Receptt, o.s.
tel. 728 730 149

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí