zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Budoucí učitelé ekologie dokončují kursy

12.07.2007
Obecné
Budoucí učitelé ekologie dokončují kursy

O kurzy o celkovém rozsahu 250 vyučovacích hodin byl velký zájem, dvě třetiny zájemců nemohly být přijaty.

Pro 140 učitelů základních a středních škol z celé republiky se letošní prázdniny odkládají. Dokončují téměř roční kurzy environmentální neboli ekologické výchovy a čekají je zkoušky a obhajoby prací. Studenty jsou školní koordinátoři, kteří budou od září zavádět environmentální výchovu do školní výuky.

Kurzy jsou financovány z peněz EU a MŠMT

Noví ekopedagogové se připravují pod vedením odborníků z pěti neziskových organizací specializovaných na ekologickou výchovu. Projekt Vzdělávání školních koordinátorů environmentální výchovy připravilo a řídí Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina a podpořila jej Evropská unie z prostředků Evropského sociálního fondu a ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Sdružení Pavučina bylo založeno v dubnu 1996. Studium probíhá formou pěti paralelních kurzů v období od 1. července 2006 do 31. září 2007 na pěti různých střediscích ekologické výchovy, všude se stejným základním obsahem, ale mírně odlišnou formou dle možností jednotlivých středisek, regionálních specifik a potřeb účastníků. O kurzy o celkovém rozsahu 250 vyučovacích hodin byl velký zájem, dvě třetiny zájemců nemohly být přijaty.

Environmentální výchova se dotýká různých vyučovacích předmětů, mimoškolní výchovy i celkového života školy a právě na koordinátorech bude záležet, jakým způsobem bude ekologická výchova začleněna do výuky a všech aktivit školy.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí